زعفران تروند صادرکننده نمونه زعفران ایران
Tarvand Saffron
Contact usOnline shopProductsAbout usHome
iran saffron
iran saffron iran saffron iran saffron iran saffron iran saffron
خواص دارویی زعفران تروند

 


 


خواص دارويي و درماني زعفران توسط بزرگاني چون زكرياي رازي، ابن سينا، ابوريحان بيروني و دانشمندان قرون گذشته مورد بررسي قرار گرفته است و جهت درمان يرقان، تقويت كبد، آرامش اعصاب و تقويت قواي جسمي و جنسي تجوير مي شده است. گفته مي شود، زعفران در تركيب معجون هاي مفيد براي تقويت ذهن و حافظه موثر است و موجب تقويت اعصاب مي گردد. مصرف شربت و چاي زعفران خستگي را برطرف نموده و نشاط آور مي باشد. امروزه ثابت شده است ، كروسين (Crocin ) كه يكي از اجزاء قابل استخراج توسط الكل در زعفران مي باشد در درمان بيماري هاي ضعف يادگيردي و حافظه موثر است. در تحقيقي كه اخيراً در دانشگاه فوكواكای ژاپن انجام گرفته، ثابت شده است كه ضعف يادگيري و حافظه در موش كه توسط الكل ايجاد شده به طور قابل ملاحظه اي در حضور كروسين تقليل مي يابد. در اين تحقيق مشاهده و نتيجه گيري شده است كه اختلالاتي نظير آلزايمر و پاركينسون كه در ارتباط مستقيم با سيستم اعصاب مركزي مي باشند و موجب بروز ضعف حافظه در بيماري آلزايمر و اختلالات حركتي در بيماري پاركينسون مي شود با تزريق منظم و دز مناسب از كروسين استخراج شده از زعفران از بروز اين گونه اختلالات در سنين پيري و كساني كه مستعد اين بيماري به دليل مسايل وراثتي هستند به طور قابل ملاحظه اي جلوگيري مي كند . زعفران خواص ضد سرطاني داشته و موجب تقويت قلب و معده مي گردد.


زعفران گیاه ضد افسردگی


بر اساس تحقیقات نتیجه گرفته شده است که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس طب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند . بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفرانی برای تمدد اعصاب توصیه می شود. همچنین زعفران افزایش دهنده ی تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکینسون موثر می باشد .


زعفران عامل پیشگیری از کاهش دید در سالخوردگی :


بر اساس تحقیقات مرکز دانشگاهی ایتالیا زعفران در تنظیم کارکرد سلول های بینایی موثر است و سلول های بینایی را در مقابل آسیبها محافظت می کند و از پیشرفت بیماریهای چشم جلوگیری می کند و موجب احیای سلولهای آسیب دیده چشم می شود . زعفران در درمان اختلالات لکه زرد شبکیه که در سنین سالخوردگی ایجاد می شود موثر است . مصرف زعفران در رژیم غذایی از پیشرفت بیماریهای ژنتیک چشم جلوگیری می کند و به همین علت مصرف متعادل آن به سالخوردگان و افراد مبتلا به بیماری های چشم توصیه می شود .


پیشگیری از علائم کم خونی


زعفران می تواند به عنوان یک افزاینده ی انرژی موثر عمل کرده و با افزایش گردش خون متابولیسم بدن را هم بیشتر کند . وجود مقادیر زیادی از آهن در زعفران یعنی این که این گیاه می تواند مقدار گلبول های قرمز خون را افزایش دهد و در نتیجه موجب بیشتر شدن گردش خون و اکسیژن رسانی به سیستم های اندامی برای سوخت و ساز سالم تر و پیشگیری از علائم کم خونی شود


خواص زعفران برای استخوان


از خواص زعفران برای استخوان چه می دانید ؟ بعضی از مواد معدنی و ترکیبات ارگانیک موجود در زعفران ، موجب جذب بیشتر و بهتر مواد مغذی به ویژه کلسیم می شود . با افزایش میزان کلسیمی که بدن ما می تواند از طریق غذا جذب نماید ، شانس بهتری در تقویت تراکم مواد معدنی استخوانمان و در نتیجه پیشگیری از بیماری هایی چون پوکی استخوان از سایر بیماری های مربوط به بالارفتن سن خواهیم داشت .


تسکین درد


تسکین درد یکی دیگر از خواص زعفران ، این داروی طبیعی بشر ، است .ترکیبات متغیر سافرانال موجود در زعفران به عنوان آرام بخش و مسکن برای خیلی از بیماران عمل می کند . این تاثیر آرامش بخش ، می تواند به تسکین درد ، کاهش اضطراب و استرس ، بهبود عادات خواب و به طور کلی آرامش ذهن و جسم کمک کند که همیشه یک اتفاق خوب است .


لطافت و زیبایی پوست


در فصل زمستان گاهی پوست افراد خشک و تیره رنگ می شود . شما می توانید برای بازگرداندن لطافت و زیبایی پوست خود از ترکیب زعفران و عسل استفاده کنید . چند رشته زعفران را به یک قاشق عسل اضافه کنید . آنها را با هم ترکیب کنید و به پوست صورت بزنید . بعد از 15 تا 20 دقیقه پوست خود را بشویید .این ماسک را به مدت دو هفته روزی یک بار تکرار کنید . ویژگی آب رسانی عسل و درمان کنندگی زعفران ، گردش خون را در پوست بهبود می بخشد و درخشندگی را به پوست باز می گرداند .


 


 

استانداردهای بین المللی
استانداردهای بین المللی توسط موسسه استاندارد بین الملل International Standard Organization که به اختصار به آن ISO گفته میشود تدوین میگردد. این موسسه یک اتحاد بین المللی از موسسات استاندارد کشورهای عضو میباشد که امور مربوط به استانداردهای بین المللی از طریق کمیته های فنی برگزار میگردد.اولین استاندارد زعفران در به شماره ISO 3634 در دسامبر ...
نام کاربری:
کلمه عبور:
عضویت در سایت تروند

کلمه عبور را فراموش کرده اید؟
اخبار تروند زعفران
پیشینه تاریخی زعفران
قاینات گهواره تاریخ وفرهنگ زعفران
شناسایی زعفران
ترکیبات شیمیایی زعفران
خواص دارویی زعفران
خواص غذایی زعفران
نکات مهم هنگام خرید زعفران
تروند انتخاب اول زعفران ایران
گواهی ها واستانداردهای تروند زعفران
گواهینامه های بین المللی تروند زعفران
مقالات زعفران
کتابهای زعفران
تقدیرنامه های تروند زعفران
تندیس های تروند زعفران
واحد کنترل کیفیت تروند زعفران
شرکت تروند زعفران قاین . شرکت دانش بنیان
واحد فناوری تولید محصولات دانش بنیان
دست کشاورزان در دست تروند زعفران
مراکز فروش محصولات تروند زعفران
نمایشگاههای تروند زعفران
سایر محصولات گروه کشاورزی تروند زعفران
واحد صادرات زرشک ارگانیک
ایجاد فرهنگ کشت گل محمدی در منطقه قاینات
ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی شرکت تروند زعفران
تروند زعفران قاین دارنده ی گواهینامه ی ملی و تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان
بازاریابی اجتماعی و نقش آن در توسعه اقتصادی در مناطق زعفرانکاری
ارتباط مستقيم با بخش فروش گروه توليدي و كشاورزي تروند زعفران قاين
سابقه علم تا عمل در بنيان گذاران گروه توليدي و كشاورزي تروند زعفران قاين
نوشيدني هاي گياهي تراوند
چگونه می توان زعفران اصلی از تقلبی را تشخیص داد ؟
درباره مدیر عامل تروند زعفران
خراسان جنوبی ، قاین ، شهرک صنعتی ، بلوار صنعت ، بلوار تلاش شرقی ،بلوار کوشش، قطعه 50-49 ، مجتمع بین المللی تحقیقات ، کشت ، فرآوری ، بسته بندی و صادرات تروند زعفران قاین لینک کانال تروند زعفران در تلگرام: https://t.me/saffrontarvand
تلفن :
32538488 - 32538477 - 056 32538815 - 32538814 - 32538600
فکس :
32538630 - 32538845 - 056
پست الکترونیک :
saffron@tarvandsaffron.com
پست الکترونیک :
tarvandsaffron@gmail.com
Copyright 2000-2024 Tarvand Saffron Co. (تروند زعفران قائن)
All rights reserved.
تعداد بازدیدکنندگان : 1

طراحی وب سیرنگ رسانه